Mirë se vini në faqen tonë të internetit.

Aftësitë PCB

Aftësitë PCB teknologjike

Me mbi 10 vjet si një udhëheqës të industrisë, YMS është një nga prodhuesit më me përvojë PCB dhe PCB kuvendit në Kinë.

Ne jemi krenar për prodhimin PCBs cilësi të lartë dhe të ofrojë shërbime më të mira të kuvendit PCB për klientët tanë.

Qëllimi ynë është që të kategorizohen si më e lehtë prodhues Printed Circuit Board për të bërë biznes me të.

indeksi teknik Batch Mass grumbull i vogël mostër
bazës materiale FR4 normal Tg Shengyi S1141, KB6160, Huazhen H140 (jo të përshtatshme për procesin e plumbit të lirë)
Middle Tg Për HDI, shtresa multi: SY S1000H, ITEQIT158, HuazhengH150; TU-662;
lartë Tg Për bakrit trashë, shtresa e lartë: SY S1000-2; ITEQIT180A; HuazhengH170; ISOLA: FR408R; 370HR; ​​TU-752;
Pa halogjen Middle Tg: SY S1150G, HuazhengH150HF, H160HF, të lartë Tg: SY S1165
lartë CTI CTI≥600 SY S1600, Huazheng H1600HF, H1600A;
Frekuencë e lartë Rogers, Arlon, territor gjindet, SY SCGA-500, S7136; HuazhengH5000
Shpejtësi e lartë SY S7439; TU-862HF, TU-872SLK, Isola: I-Speed, I-Tera @ MT40; Huazheng: H175, H180, H380
Flex Material bazë Glue-free: Dupont AK XingyangW-type, Panosonic RF-775;
Coverlay SY SF305C, Xingyang Q-type
PP veçantë No rrjedhjes PP: VT-447LF, Taiguang 370BL Arlon 49N
Qeramike fletë mbushur ngjitës: Rogers4450F
PTFE fletë ngjitës: Arlon6700, territor gjindet FR-27 / FR-28
Double-njëanshme coatingPI: Xingyang N-1010TF-mb
metaleve bazë Berguist Al-bazë, Huazheng Al-bazë, chaosun Al-bazës, copperbase
i veçantë ngrohje të lartë rezistenca ngurtësi PI: Tenghui VT-901, Arlon 85N, SY S260 (Tg250)
Lartë material termike përçueshmëri: 92ML
material i pastër qeramike: qeramike aluminit, qeramika nitride alumini
material BT: Taiwan Nanya NGP-200WT
shtresat FR4 36 60 140
Ngurtë dhe Flex / (Flex) 16(6) 16(6) 24(6)
Frekuencë të lartë Kantier përziera 12 12 20
100% PTFE 6 6 10
HDI 2 hapa 3 hapa 4 hapa
Index teknike Batch Mass Batch vogël mostër
Delivery Size Max (mm) 460 * 560 460 * 560 550 * 900
(Mm) Min (mm) 20 * 20 10 * 10 5 * 10
Gjerësia / Gap Inner (mil) 0.5oz bakri bazë: 3/3 bakri 1.0OZ bazë: 4/4 2.0OZ bakri bazë: 5/6
3.0OZ bakër bazë: 7/9 bakër 4.0OZ bazë: 8/12 5.0OZ bakër bazë: 10/15
6.0OZ bakër bazë: 12/18 10 OZ bazë bakri: 18/24 12 OZ bazë bakri: 20/28
Jashtme (mil) 1 / 3oz bakër bazë: 3/3 bakër 0.5oz bazë: 4/4 1.0OZ bakër bazë: 5/5
2.0OZ bakër bazë: 6/8 bakër 3.0OZ bazë: 7/10 4.0OZ bakër bazë: 8/13
5.0OZ bakër bazë: 10/16 bakër 6.0OZ bazë: 12/18 10 OZ bazë bakri: 18/24
12 OZ bakër bazë: 20/28 15 OZ bazë bakri: 24/32
Line Gjerësia Toleranca > 5,0 mil ± 20% ± 20% 1.0mil ±
≤5.0 mil 1.0mil ± 1.0mil ± 1.0mil ±
shpim Min lazer (mm) 0,1 0,1 0,1
Min CNC (mm) 0.2 0.15 0.15
Max CNC pak stërvitje (mm) 6.5 6.5 6.5
Min Half Hole (mm) 0.5 0.4 0.4
PTH Hole (mm) normal ± 0.1 ± 0.075 ± 0.075
Hole ngutshme ± 0.05 ± 0.05 ± 0.05
Vrimë Këndi (konike) Gjerësia e diameter≤6.5mm sipërm: 800,900,1000,1100; gjerësia e diameter≥6.5mm sipërm: 900;
Precision e Thellësia-kontrollit shpuese (mm) ± 0.10 ± 0.075 ± 0.05
Numri i vrimave të verbër CNC e një anë ≤2 ≤3 ≤4
Minimum via ndarje vrimë (rrjeti i ndryshëm, ushtarake, mjekësore, automobil) mm 0.5 0.45 0.4
Minimum nëpërmjet ndarje vrimë (rrjet të ndryshme, kontrollin e përgjithshëm industrial dhe të konsumit elektronike) mm 0.4 0.35 0.3
indeksi teknik grumbull Mass grumbull i vogël mostër
shpim Minimumi Muri vrimë ndarje e vrimë mbi (të njëjtin rrjet mm) 0.2 0.2 0.15
ndarje minimal mur vrimë (mm) për vrimat pajisjes 0.8 0.7 0.7
Distanca minimale nga nëpërmjet vrimë të bakrit e brendshme apo linjë 0.2 0.18 ≤10L: 0.15
> 10L: 0.18
Min distance nga vrima e pajisjes te bakrit brendshme apo linjë 0.3 0.27 0.25
saldim Unaza Via vrimë 4 (3mil HDI) 3,5 (3mil HDI) 3
(Mil) vrimë Komponenti 8 6 6
Lidhës Dam (mil) (Mask lidhës) 5 4 4
(Hibrid) 6 5 5
Final Board Trashësia > 1.0 mm ± 10% ± 8% ± 8%
≤1.0 mm ± 0.1mm ± 0.1mm ± 0.1mm
trashësi Board (mm) 0,5-5,0 0,4-6,5 ,3-11,5
trashësi bordit / pak stërvitje 10:01:00 00:01:00 13:01:00
Via vrimë (stërvitje bit) plug vrimë (plug lidhës) 0.25-0.5mm 0.20-0.5mm 0.15-0.6mm
vrimë të verbër varrosur, vrimë brenda jastëk 0.25-0.5mm 0.20-0.5mm 0.10-0.6mm
Hark dhe kthesë ≤0.75% ≤0.75% ≤0.5%
Pengesa Kontrollit ≥5.0mil ± 10% ± 10% ± 8%
<5.0mil ± 10% ± 10% ± 10%
CNC toleranca kontur (mm) ± 0.15 ± 0.10 ± 0.10
V-prerë toleranca e trashësisë së mbetur (mm) ± 0.15 ± 0.10 ± 0.10
Routing slot (mm) ± 0.15 ± 0.10 ± 0.10
Precision e mulliri kontrolluar thellë (mm) ± 0.15 ± 0.10 ± 0.10
indeksi teknik grumbull Mass grumbull i vogël mostër
kontur edge pjerrët 20 ~ 60 gradë; ± 5degree
Trajtimit Surface zhytje ari trashësia Ni (inç mikro) 118-236 118-236 118-236
Max ar (uinch) 3 3 6
ari Hard (Au trashë) gisht Gold (uinch) 15 30 60
NiPdAu Ni (uinch) 118-236
PA (uinch) 2-5
Au (uinch) 1-5
Grafiku ari elektrike Ni (uinch) 120-400
AU (uinch) 1-3
zhytje tin Tin (një) 0,8-1,2
zhytje Ag Ag (uinch) 6-10
OSP trashë (një) 0,2-0,5
HAL / HAL LF BGApad (mm) ≥0.3 x 0,3
trashësi (mm) 0.6≤H≤3.0
Trashësia Board vs diametër vrimë hole≤3 Press: 1
Tin (një) 2,0-40,0
Ngurtë & Flex Trashësia maksimale dielektrike të përkul Glue -Pa 25um Glue pa 75um Glue-free75um
Pjesa width Flex (mm) ≥10 ≥5 ≥5
Madhësia Max ofrimit (mm) 200 x 400 200 x 500 400 x 550
Distanca e nëpërmjet vrimë në buzë të ngurtë & përkul (mm) ≥1.2 ≥1.0 ≥0.8
(Mm) Distanca e komponentëve vrima në skajin e R & F ≥1.5 ≥1.2 ≥1.0
indeksi teknik grumbull Mass grumbull i vogël mostër
Ngurtë & Flex strukturë Struktura e jashtme shtresë e pjesës përkul, struktura PI perforcues dhe struktura ndarje përkul alumini me bazë të ngurtë, të ngurtë përkul HDI, kombinim, mbrojtur elektromagnetike film
Tech të veçantë PCB mbrapa shpimit, sanduiç metal, bakri të trasha varrosur vrimë të verbër, hap slot, vrimë disk, gjysma vrimë, petëzim të përziera Buried PCB core magnetike Buried kondensator / rezistencë, bakri ngulitur në zonën pjesshme, 100% PCB qeramike, varrosur riveting arrë PCB, komponentet ngulitur PCB

Të shpejtë, të besueshme Dërgesat

Track procesin e prodhimit në kohë reale.

24 orë shpejtë prototip kthesë PCB;

Dorëzuar direkt nga fabrika tonë PCB në derën tuaj.

Quality garantuar
%
shiping garantuar
%

WhatsApp Online Chat!