Добредојдовте на нашата веб страница.

Најчесто поставувани прашања

Најчесто поставувани прашања

НАЈЧЕСТО ПОСТАВУВАНИ ПРАШАЊА

Каков вид на PCB сакаш?

We kindly provide you with various PCB products,Its Inclouding Normal PCB(1-20Layer),Heavy Cooper Board,Hard Gold Board,FPC,Flex-Rigid Board,HDI and Metal PCB etc.For Sample ,For Small -Volume and For Mass Produce.

Кои се вашите цени?

Нашите цени се предмет на промена во зависност од понудата и други пазарни фактори. Ние ќе ви испратиме ажурирана ценовникот по вашата компанија да не контактирате за повеќе информации.

Дали имате минимум цел количество?

Да, ние бараме сите меѓународни налози да имате тековен MOQ. Ако сте во потрага да се препродава, но во многу помали количини, ви препорачуваме да проверете го нашиот веб-сајт

Може да ви дадат соодветната документација?

Да, ние може да обезбеди најмногу документ и сертификати за анализа / усогласеност; осигурување; Потекло, како и други документи за извоз, каде што е потребно.

Што е просечната времето за води?

За примероците, на олово време е за 4days. За масовно производство, олово време е 8-12 дена по добивањето на уплатата на аконтацијата. На времето за да стане ефективна кога: (1) дека сме добиле вашиот депозит, и (2) имаме вашата конечна одобрување за вашите производи. Ако нашите доведе пати не работат со крајниот рок, ве молиме одете врз вашите барања со вашиот продажба. Во сите случаи, ние ќе се обидеме да се приспособат на вашите потреби. Во повеќето случаи, ние сме во состојба да го стори тоа.

Какви видови на начини на плаќање не ги прифаќате?

Може да се направи на плаќање на банкарска сметка, Western Union или PayPal:
30% депозит во однапред, 70% биланс против копија на B / L.

Што е гаранција на производот?

Ние гаранција на нашите материјали и изработка. Нашата заложба е на ваше задоволство со нашите производи. Во гаранција или не, тоа е културата на нашата компанија да се обрати и да ги реши сите прашања на клиентите на задоволството на секого

Дали ви гарантира сигурно и безбедно испорака на производи?

Да, ние секогаш ги користиме високо квалитетни извоз пакување. Ние, исто така, се користат специјализирани пакување опасност за опасни материи и потврдени ладна шпедитерите за температурно осетливи предмети за складирање. Специјалист за пакување и не-стандардни барања за пакување можат да го направат дополнителни трошоци.

Do you offer free samples?

We do not offer free PCBs. If you want to verify our quality prior to volume production, it's optimal to submit a prototype order. Once you've verified our quality, it's easy to repeat the order at any quantity you need.

what are you working hours?

Our hours of operation are as follows (China time zone):
9:00 a.m. - 19:30 p.m. (GMT+8) from Monday to Friday
9:00 a.m. - 12:00 a.m. (GMT+8) Saturdays.
We do not work on Sundays and public holidays.

Can you finish PCBs in a short time, 2-3days for example?

We can speed up PCB manufacturing and finish the job within 2-3 working days. But there will be rush fees.

Сакаат да работат со САД?


WhatsApp Онлајн Chat!