Добредојдовте на нашата веб страница.

PCB можности

PCB технолошки можности

Со повеќе од 10 години како лидер во оваа индустрија, YMS е еден од најискусните производителот ПХБ и PCB собранието во Кина.

Ние сме горди да се произведуваат високо квалитетни ПХБ и да се обезбеди најдобрите PCB собранието услуги за нашите клиенти.

Нашата цел е да се категоризираат како најлесно производителот печатено коло одбор да прават бизнис со.

технички индекс маса Batch мала серија Пример
база на материјал FR4 нормално Tg Shengyi S1141, KB6160, Huazhen H140 (не е погоден за олово слободен процес)
Блискиот Tg За HDI, мулти слоеви: SY S1000H, ITEQIT158, HuazhengH150; Ту-662;
висок Tg За дебела бакар, висок слој: SY S1000-2; ITEQIT180A; HuazhengH170; ISOLA: FR408R; 370HR; ​​ТУ-752;
без халоген Блискиот Tg: SY S1150G, HuazhengH150HF, H160HF; висок Tg: SY S1165
висока CTI CTI≥600 SY S1600, Huazheng H1600HF, H1600A;
Висока фреквенција Роџерс, Arlon, Taconic, SY SCGA-500, S7136; HuazhengH5000
Голема брзина SY S7439; Ту-862HF, ТУ-872SLK; ISOLA: I-брзина, I-Тера @ MT40; Huazheng: H175, H180, H380
флекс материјал база Лепак-бесплатно: Дупонт АК XingyangW-тип, Panosonic RF-775;
Покривка SY SF305C, Xingyang Q-тип
Специјални ПП Не ПП проток: VT-447LF, Taiguang 370BL Арлон 49N
Керамички исполнет лепило лист: Rogers4450F
Тефлонски лепило лист: Arlon6700, Taconic FR-27 / FR-28
Двострано coatingPI: Xingyang N-1010TF-MB
метал база Berguist Ал-база, Huazheng Ал-база, chaosun Ал-база, copperbase
Специјални Висока отпорност на топлина ригидност PI: Tenghui VT-901, Арлон 85N, SY S260 (Tg250)
Висока термичка спроводливост материјал: 92ML
Чиста керамички материјал: Алумина керамика, алуминиум нитрид керамика
БТ материјал: Тајван Nanya NGP-200WT
слоевите FR4 36 60 140
Цврсти & Flex / (Flex) 16 (6 16 (6 24 (6
Висока фреквенција Мешани ламиниране 12 12 20
100% Тефлонски 6 6 10
HDI 2 чекори 3 чекори 4 чекори
технички индекс маса Batch мала серија Пример
Големина на испорака Max (mm) 460 * 560 460 * 560 550 * 900
(Mm) Min (mm) 20 * 20 10 * 10 5 * 10
Ширина / Gap Внатрешен (мил) 0.5OZ база на бакар: 3/3 1.0OZ база на бакар: 4/4 2.0OZ база на бакар: 5/6
3.0OZ база на бакар: 7/9 4.0OZ база на бакар: 8/12 5.0OZ база на бакар: 10/15
6.0OZ база на бакар: 12/18 10 OZ база на бакар: 18/24 12 мл база на бакар: 20/28
Outer (мил) 1 / 3OZ база на бакар: 3/3 0.5OZ база на бакар: 4/4 1.0OZ база на бакар: 5/5
2.0OZ база на бакар: 6/8 3.0OZ база на бакар: 7/10 4.0OZ база на бакар: 8/13
5.0OZ база на бакар: 10/16 6.0OZ база на бакар: 12/18 10 OZ база на бакар: 18/24
12 мл база на бакар: 20/28 15 OZ база на бакар: 24/32
Ширина на линија толеранција > 5,0 мил ± 20% ± 20% ± 1.0mil
≤5.0 мил ± 1.0mil ± 1.0mil ± 1.0mil
дупчење Мин ласер (мм) 0,1 0,1 0,1
Min ЦПУ (mm) 0,2 0,15 0,15
Макс ЦПУ вежба малку (мм) 6.5 6.5 6.5
Мин Половина дупка (мм) 0,5 0,4 0,4
PTH дупка (mm) нормално ± 0.1 ± 0.075 ± 0.075
Пресинг дупка ± 0,05 ± 0,05 ± 0,05
Дупка Агол (конусна) Ширината на горниот diameter≤6.5mm: 800,900,1000,1100; ширината на горниот diameter≥6.5mm: 900;
Прецизноста на длабочина контрола за дупчење (мм) ± 0.10 ± 0.075 ± 0,05
Број на слепи ЦПУ дупки на една страна ≤2 ≤3 ≤4
Минимална преку дупка проред (друга мрежа, воена, медицински, автомобили) mm 0,5 0,45 0,4
Минимална преку дупка проред (друга мрежа, општи индустриски контрола и електронските) mm 0,4 0,35 0,3
технички индекс маса серија мала серија пример
дупчење минимум проред дупка ѕид дупка над (иста мрежа мм) 0,2 0,2 0,15
Минимална дупка ѕид растојание (мм) за дупки уред 0,8 0,7 0,7
Минимална оддалеченост од преку дупка на внатрешниот бакар или линија 0,2 0,18 L10L: 0,15
> 10L: 0.18
растојание мин од дупка Уред за да внатрешниот бакар или линија 0,3 0,27 0,25
заварување прстен преку дупка 4 (HDI 3mil) 3,5 (HDI 3mil) 3
(Мил) компонента дупка 8 6 6
Браната лемење (мил) (Залемени маска) 5 4 4
(Хибрид) 6 5 5
Завршно одбор дебелина > 1.0 mm ± 10% ± 8% ± 8%
.01,0 мм ± 0.1mm ± 0.1mm ± 0.1mm
дебелина одбор (mm) 0,5-5,0 0,4-6,5 0,3-11,5
одбор дебелина / вежба малку 10:01:00 часот 00:01:00 13:01:00 часот
Преку дупка (вежба малку) приклучок дупка (plug лемење) 0,25-0,5мм 0,20-0,5мм 0,15-0,6 мм
Слепи погребан дупка, дупка во рампа 0,25-0,5мм 0,20-0,5мм 0,10-0,6 мм
Лак и пресврт 0,75% 0,75% 0,5%
импеданса контрола 5,0 мил ± 10% ± 10% ± 8%
<5,0 мил ± 10% ± 10% ± 10%
ЦПУ толеранција контура (mm) ± 0,15 ± 0.10 ± 0.10
V-намалување на толеранција на остаток на дебелина (мм) ± 0,15 ± 0.10 ± 0.10
Рутирање отвор (mm) ± 0,15 ± 0.10 ± 0.10
Прецизност на контролирани длабоко мелење (mm) ± 0,15 ± 0.10 ± 0.10
технички индекс маса серија мала серија пример
контура наклон работ 20 ~ 60 степен; ± 5degree
третмани на површина потопување злато дебелина Ni (микро инчи) 118-236 118-236 118-236
Макс злато (uinch) 3 3 6
Хард злато (Au дебелина) Злато прст (uinch) 15 30 60
NiPdAu Ni (uinch) 118-236
Па (uinch) 2-5
Au (uinch) 1-5
Графикон електрични злато Ni (uinch) 120-400
AU (uinch) 1-3
потопување калај Калај (um) 0,8-1,2
потопување Ag Ag (uinch) 6-10
OSP дебела (um) 0,2-0,5
HAL / HAL LF BGApad (mm) ≥0.3 × 0,3
дебелина (мм) 0,6≤H≤3,0
дебелина Форум наспроти дупка со дијаметар Притиснете hole≤3: 1
Калај (um) 2,0-40,0
Цврсти & Flex Максимална дебелина на диелектрични флекс Лепак -free 25um Лепак бесплатни 75um Лепак free75um
Flex ширина дел (mm) ≥10 ≥5 ≥5
Максимална големина испорака (mm) 200 × 400 200 × 500 400 × 550
растојание од преку дупка за да се работ на цврсти & Flex (mm) ≥1.2 1.0.0 .0,8
(Mm) растојание од компоненти дупка за да се на работ на R & F ≥1.5 ≥1.2 1.0.0
технички индекс маса серија мала серија пример
Цврсти & Flex Структура надворешниот слој структура на Flex дел, структурата на PI засилување и структура на поделба Алуминиум базирани крути Flex, крути Flex HDI, комбинација, електромагнетни заштитен филм
Специјални Техника Назад дупчење PCB, метал сендвич, дебела бакарна погребан слепа дупка, чекор слот, диск дупка, половина дупка, се меша каширане Погребан магнетно јадро PCB Погребан кондензатор / отпорник, вградени бакар во парцијалниот простор, 100% керамички PCB, закопан возбудлив навртка PCB, вградени компоненти PCB

Брз, сигурен Испораките

Следење на процесот на производство во реално време.

24 часа брз прототип пресврт ПХБ;

Доставени директно од нашите PCB фабриката на вашата врата.

Гарантиран квалитет
%
shiping Загарантирана
%

WhatsApp Онлајн Chat!