Добредојдовте на нашата веб страница.

PCB Процес

Постапка PCB Производство

А многу работа оди во процесот на производство на PCB коло board.Whether ви се прави една себе или се случува преку производителот PCB, повеќе чекори се од суштинско значење за развојот на гаранција на ПХБ board.To да бидат произведени со очекуваниот квалитет, перформанси и трајност , ќе мора да ги собереш на PCB производителот која има високо ниво на експертиза и се фокусира на квалитетот во секоја фаза.

流程图

видеа

YMSPCB е еден од најискусните сопствени PCB производство услуга снабдувач во Кина.

Дупчат дупка за спроведување на електрична енергија и монтажа.

Бакар слој формирана преку реакција авто-оксидација-намалување е за завршување на електрична интерконекција.

Трансфер на графика за исполнување на барањата на клиентите.

Внатрешниот слој проверувам

100% откривање на не-дизајн отворен и краток спој

Направете дебелина на бакар во дупка ѕид исполнување на барањата за квалитет и отпорни на корозија слој позлатен за гравирање.

Поставете го PCB обработените и фабрика надвор од одредени димензии

Вакуум амбалажа може да се спречи оксидација и заштита на ПХБ од damage.To олесни испорака и превоз.

Прилагодено PCB Користење


WhatsApp Онлајн Chat!