Добредојдовте на нашата веб страница.

за нас

https://www.ymspcb.com/about-us

Целосна функција услуга сопствени PCB

Huizhou Yongmingsheng технологија ко., Ltd.. е основана во февруари 2011 година По неколку години на раст, Шенжен Yongmingsheng технологија ко., Ltd.. и Хонг Конг Yongmingsheng технологија ко., Ltd.. сукцесивно се утврди. Нашето претпријатие е на високо-технолошкиот претпријатие кое професионална изработка и продажба на високо-прецизна еднокреветни, двокреветни, мулти-слој PCB, FPC, Flex-крути одбор и алуминиумска подлога.Од YMS е формирана, таа е посветена на градење на најдобар квалитет и најбрзо испорака на производителот PCB индустрија. И нашата компанија посветува големо внимание на развивање на талентите, се залага за идејата за споделување, Што повеќе, ние имаме енергични, професионални и искусни технички производство и управување со тим, кој се фокусира на PCB технологија за истражување и развој, и се стремиме да се подобри PCB на компанијата професионално ниво и капацитет за производство.

 

Покрај тоа, нашата компанија постојано воведува напредни опремата за производство и технологија од Германија, Јапонија, Тајван и други места, и се посветува на производство и развој на висока прецизност ПХБ. Во моментов, нашата компанија има положено сертификација на ISO9001: 2015, ISO14001: 2015, UL, CQC, IATF16949 и други меѓународни организации авторитетен, и ние исто така имаат целосна и научен квалитет и системот за управување со животната средина. И нашите производи ги исполнуваат IPC, RoHS, REACH и други стандарди.

Нашите производи ги покрие различни индустриски апликации, вклучувајќи телекомуникации, компјутерска апликација, индустриска контрола, high - end електроника, автомобилската, воздушната воена употреба итн .... 90% од нашите производи се извезуваат во Европа, Америка и Азија. Нашите продажбата и сервисна мрежа се опфатени 40 земји.

Сертификатите и почести стекнато од YMS во последните 10 години се како што следува:

ISO9001 сертификат (во 2015 година)

UL сертификат (во 2015 година)

CQC сертификат бр 16001153571

Напредна технологија претпријатие (во 2018 година)

Нови и високата технологија претпријатие (во 2018 година)

сертификат ISO14001 (во 2015 година)

систем за квалитет IATF16949 (во 2019)

YMS тимот

Со јадрото на конкурентноста на квалитетот и испораката, ние се постави на систематски платформа испорака и гаранција за квалитет систем. Покрај тоа, имаме веќе стана добар пример за општествена одговорност со нашиот придонес во заштеда на енергија, намалување на емисиите, заштита на животната средина, заштита на вработените, хармонична заедница, јавните комунални претпријатија итн

Во непосредна близина на Хонг Конг и Шенжен, нашата компанија го лоцира во Echeng индустриски парк во Huizhou со лесен транспорт и идеална локација. животната средина талент предност и поволни логистика овозможува YMS да обезбеди производи со висок квалитет, прифатлива цена и ефикасна услуга. За да се исполни на зголемената барањата на пазарот, со врвен квалитет, одлична услуга и конкурентни цени, YMS е подготвен да се развие бизнис односи со клиенти од целиот свет.

Нашите четири Ветувања

Обезбедување на квалитет

Обезбедување на квалитет

На YONGMINGSHENG, сите одбори на ПХБ ќе одат преку најстрогите тестови.

тест летање сонда 100%

X-Ray инспекција машина

Автоматски Оптички инспекција (ОИ) машина

Topspeed испорака

Topspeed испорака

Во текот на годините ние сме горди да сме биле одржување на стапка на за време на испорака од 99%.

2 слоја PCB предаден во рок од 48 часа

> = 20 слоеви PCB предаден во рок од 144 часа

PCB производители

цена гаранција

Нашата цена е една од најконкурентните во светот, и е само дел од она што другите американски или европски производители PCB обично ви наплати.

1-2 слој 5pcs само $ 5

1-2 слој 10pcs само $ 8

YONGMINGSHENG е PCB производителот topspeed во Кина, специјализирана за висок квалитет и евтини PCB прототип и производство, PCB монтажа.

Враќање и реконструкција

Ако ПХБ одбори се неупотребливи поради наша вина, може да бара надомест или наплата.

YONGMINGSHENG е професионална производител на ПХБ во Кина, од областа на висок квалитет и прецизност ПХБ продукции.

Нашиот тим

微信图片_20210917112322
YMS тимот

YMS TEAM1

YMS тим4

YMS тим5

YMS тим3

YMS TEAM2

YMS тим6


WhatsApp Онлајн Chat!