Добредојдовте на нашата веб страница.
 • pcb1
 • напредни PCB
 • PCB Кина

Производството и процесот на развој

 • клиент побарувачка
 • техничка шема
 • дизајн имплементација
 • тест прототип
 • инженеринг пилот работи
 • избави клиенти

центар за производ

за нас

 • фабрика за PCB

  фабрика за PCB

  YMS is a China GuangDong-based PCB manufacturer and PCB assembler. We have been specializing in PCB prototyping services for over 10 years, serving more than customers all over the world. We have our own factory established over 10,000 square meters and we possess the latest professional production equipment to handle the PCB process.
 • PCB опрема

  PCB опрема

  YMS има инвестирано огромни суми на пари за воведување на модерни производство и тестирање на опрема и софтвер од САД, Јапонија, Германија, Тајван, итн, како и унапредување на процесна способност.
 • PCB технолошки можности

  PCB технолошки можности

  Со повеќе од 10 години како лидер во оваа индустрија, YMS е еден од најискусните производителот ПХБ и PCB собранието во Кина. Ние сме горди да се произведуваат високо квалитетни ПХБ и да се обезбеди најдобрите PCB собранието услуги за нашите клиенти. Нашата цел е да се категоризираат како најлесно производителот печатено коло одбор да прават бизнис со.
 • PCB испорака

  PCB испорака

  YMS има современа опрема и капацитет за производство да се исполнат нашите производство на широк спектар на производи. нашата единствена, двоен слој одбор може да донесе во рок од 48 часа; 4-6 слоеви може да испорача во рок од 76 часа; 8-12 слоеви може да испорача во рок од 96 hoursour; 14-18 слоеви може да испорача во рок од 120 hoursour.products вклучуваат: HDI, дебел златен одбор, со висока густина повеќеслојни одбор, слепи погребан дупка повеќеслојни одбор, алуминиум PCB, Flex + крути, бакар супстрат, крути флексибилна комбинација табла, посебен одбор.
 • сертификација

  сертификација

  YMS верува дека квалитетот на производите е срцето на развој на претпријатието. Значи, нашата компанија има добро контролиран квалитет од страна на професионални инженери од цел да се package.We го одобрија сертификати како ISO9001, ISO14001, UL, CQC итн и воспостави звук систем за мониторинг на квалитетот и спречување да се осигура стабилноста на квалитетот на производите.

Последни вестиПоследни вести

 • Што е добро со алуминиумската база на PCB | YMSPCB

  Алуминиумска основа PCB, сите знаеме дека алуминиумот е метал, електрична спроводливост; Како може да се користи како материјал за ПХБ? Бидејќи алуминиумската подлога е составена од три слоја, имено: бакарна фолија, изолациски слој и метален алуминиум. Бидејќи има изолационен слој, покрај дисипацијата на топлина ...

 • Предница на 5G алуминиумска PCB | YMSPCB

  Позната како „мајка на електронски производи“, алуминиумскиот ПХБ е многу активен на пазарот.Индустриските индустрии веруваат дека компанијата за алуминиумски ПХБ ќе има добри перформанси во иднина, главно имаат корист од продолжувањето на трендот на трансфер во индустријата, подобрувањето на концентрација ...

 • Може ли алуминиумската основна плоча да се направи двојно | YMSPCB

  Алуминиумската ПХБ може да биде двострана или повеќеслојна, што зависи од вашите специфични барања. Во моментов, повеќето алуминиумски подлоги што се користат на пазарот на ЛЕР се еднострани. Сепак, некои производи бараат високи перформанси и многу функции. Затоа, едностраната алуминиумска PCB не може да ги исполни ...

 • Колкава е топлинската спроводливост на обичната алуминиумска подлога | YMSPCB

  Неодамна, некои пријатели честопати прашуваат колку е добра топлинската спроводливост на алуминиумскиот супстрат, итн., Некои поврзани прашања, следново следниве: производител на метално јадро PCB за разбирање: Топлинската спроводливост на алуминиумската подлога е еден од важните индекси за проценка на квалитетот на алу ...

 • Степенот на искривување на мекиот одбор FPC и односот на таблата | YMSPCB

  Флексибилната карактеристика на FPC е многу важна во дизајнот на PCB, а елементите што го загрозуваат може да се видат од два аспекта: самите суровини FPC се чини дека ги имаат следниве клучни опасности за карактеристиките на флексија на FPC. Еден. Молекуларна формула и ориентација на бакарна фолија (јас ...

Можете да контактирате со нас тука

WhatsApp Онлајн Chat!